Nem a vallásban hiszek, nem a Bibliában hiszek, de hiszek egy istenben. Hiszek abban, hogy az ember nem bűnösnek, nem gonosznak születik. Hiszek a jóindulatban, hiszek a szeretetben, hiszek az emberségben, hiszek a művészetben, és hiszek – nagyon is – az intelligenciában, a tudományban, a kutatásban, a fejlődésben. Néha hiszek magamban, néha hiszek másban.
Volt egyszer egy szegény kislány. Szegény volt, de volt egy picike kertecskéje. Egyszer, ki tudja honnan, arra fújt a szél egy magocskát. A lány nem vette észre, csak mikor kikelt, figyelt fel rá. Nem tudta, mi lesz belőle, csak azt tudta, azt érezte, hogy szeretnie kell...
Volt egyszer egy szegény kislány. Szegény volt, de volt egy picike kertecskéje. Egyszer, ki tudja honnan, arra fújt a szél egy magocskát. A lány nem vette észre, csak mikor kikelt, figyelt fel rá. Nem tudta, mi lesz belőle, csak azt tudta, azt érezte, hogy szeretnie kell a gyenge növényt. Öntözte, ápolta, vigyázott rá, védte, mindig a növényre gondolt, róla álmodozott. Az meg csak nőtt, és egészen hozzászokott a kislány gondoskodásához.
Lassan-lassan rózsához kezdett hasonlítani. Megerősödött a szára, szép levelei nőttek, kibújtak a tövisei és bimbót hajtott.
A Kislány boldogan simogatta volna végig szeretett virágját, de az töviseivel véresre karcolta kezét. A szegény lány nem törődött vele, ő csak szerette a rózsát. Nem fájt a karcolás, nem számított.
Másnap is kijött a virághoz, meg akarta ölelni, de az megszúrta az ujját. A kislány nem panaszkodott, nem mutatta, hogy fáj. Csak megsimogatta a bimbó szirmát.
Harmadik nap nem jött a lány. Negyedik nap sem. Aztán valami feketeruhás nagy emberek fogták le a rózsát, úgy, hogy szegény védekezni sem tudott. Levágták, és más virágokkal együtt egy márványkő előtti friss földrakásra helyezték. A rózsa felfogta, hogy mi történt.
Rájött, a kislány többé nem jön el hozzá, nem simogatja meg szirmait… Azonnal kinyílt, de vérvörös virágját a kislány már nem láthatta.
Másnap reggel a harmatcseppek nem párologtak el a rózsa szirmairól, de már késő volt sírni.